Pages Menu
Categories Menu

rodzaje tynkow na elewacje

rodzaje tynkow na elewacje

Trigger Finger - co to jest

Podgląd Trigger Finger:

Trigger Finger jest formą nadużywania obrażeń z objawami od bezbolesne kłopot ze sporadycznym zatrzaskiwania / szarpnięcia palca (-ów), do ciężkiej dysfunkcji i bólu z ciągłego blokowania palca (-ów) w zgiętej pozycji spadkowej w dłoni ręka.

Anatomia Trigger Finger:

rodzaje tynkow na elewacje

Cięgna, które poruszają się palce są utrzymywane w odpowiednim miejscu na kości przez szereg wiązadeł o nazwie "koło pasowe". Te ścięgna tworzą łuk w górnej części kości, która tworzy tunel, tak aby, kiedy mięśnie zginaczy są zawarte, ścięgna może poruszać się wzdłuż kości prostej drodze. W celu upewnienia się te ścięgna podróżować w sposób płynny i zmniejszenia tarcia ścięgna i pochwy, organizm produkuje i płaszcze ścięgien zginaczy o śliskiej powłoki o nazwie "tenosynovium", który pozwala ścięgna schodzenia przez tunel utworzony przez krążki gdy palce / ręce służą do uchwycenia obiektów.

Objawy Trigger Finger:

Spustowego może wpływać na każdy z palców (1-5), jak również jedna stawów palców (MP, PIP, DIP stawów) . Występowanie tego urazu zazwyczaj wynikiem nadużywania zginacza mięśni / ścięgien i powstawania adhezji lub zwłóknieniowych guzka na ścięgna. Nieleczone przyczepność / guz staje się większa, a zatem tworzenie się konflikt stosunek wielkości ścięgna i wielkości wejścia pochewki ścięgna. Może być również zgrubienie koła więzadła, a także, ze względu na tarcie adhezji / guza z więzadła koła. W większości przypadków, jeśli przyczepność / guzek nie jest leczona, będzie nadal wzrastać w rozmiarze (w zależności od aktywności / wykorzystanie dotkniętego palcem) do punktu, gdzie nadal ma zdolność przechodzenia do i przez pochewki ścięgna przy zginaniu palec, ale staje się zablokowany i nie może poruszać się z powrotem przez pochewki ścięgna i / lub koła pasowego, gdy próbuje rozszerzyć / wyprostować palca, powodując palcem zablokować w zgiętej pozycji spadkowej (dłoni).
Artykuł dzięki: